Tajemství pana Voka z Rotštejna

Středověké dobrodružství, při kterém se děti vydají po stopách tajemného pana Voka z Rotštejna a pokusí se zachránit jeho bloudící ztracenou duši.

Vydáme se do kraje opředeného tajemstvím a záhadami.

Hrad Rotštejn Naše dobrodružství se odehrává v jihovýchodní části Klokočských skal, kde se tyčí skalní útvar zvaný Brána, který náleží ke zřícenině skalního hradu Rotštejn. V místě starého hradu zůstalo jen pár pozůstatků ve skalách – otisky po trámech, černá kuchyně, chodby a cisterna. A ke všemu ještě děsuplná pověst.

Hrad pravděpodobně ještě před rokem 1300 založil pan Vok, syn Jaroslava z Hruštice, zakladatele Turnova. Jeho syn Vok II. z Rotštejna se neustále soudil se sousedy i příbuznými o majetek, což vyústilo až k vypálení hradu. Právě o této řekněme kontroverzní postavě dějin hradu vypráví legenda.

Pověst o panu Vokovi Již v mládí byl nesnášenlivý, raději se toulal po skalách, než aby se musel bavit s lidmi. Nosíval dlouhý černý plášť a často v noci pobýval venku – když se ráno vracel, byla z něj na hony cítit síra, rozumějte pekelná síra! V Klokočských skalách prý vykonával magické obřady.

Černý krystal Nad Rotštejnským krajem postupně zavládl strach – stromy začaly opadávat, ptáci přestali zpívat, zvěř prchala z lesů, a nejen to. Vesničanům v podhradí hynula domácí zvířata – když se však vydali na Rotštejn za panem Vokem, ten se jim rozplynul před očima. Několik dní byl pryč, a když se vrátil, přišla vichřice, která zničila úrodu. To již vesničané skutečně neunesli a hrad podpálili. Poté na spáleništi nalezli černý krystal, a protože hradního pána od té doby nikdo nikdy neviděl, začalo se šeptat, že jeho srdce se proměnilo v černý kámen...

Pojeď s námi!

Fantastický podzim

Příměstský tábor, kde vás čeká vyrábění draků, lampionů nebo strašidelných masek, pouštění draků, výlet do Jump parku na Zličíně a mnoho dalšího!

Čeká Vás výtvarné tvoření, kde si vyrobíme vlastního draka, lampion nebo strašidelnou masku. Z venkovních a pohybových aktivit se můžete těšit na pouštění draků, ale také výlet do Jump parku na Zličíně nebo návštěvu Lesoparku v Řepích se zajímavým programem pro děti. Během Fantastického podzimu se dovíme něco o různých tradicích u nás i v zahraničí. Zažijeme dušičkový průvod, upečeme si a ozdobíme halloweenské muffiny, v našem kině tě čeká pohádka Hotel Transylvánie a v úterý je možnost spaní ve škole a halloween párty.

Zaklínač - Prokletý medailon

Zažiješ dobrodružství po boku svých kamarádů. Naučíš se střílet z luku, bojovat s mečem, naučíš se i to, jak se o sebe postarat v přírodě. Vyzkoušíš si některá středověká řemesla, jako třeba tehdejší způsob pečení chleba, a vyrobit si vlastní součásti zbroje. Naučíš se, jak v kánoi bezpečně splouvat řeku. Zkusíš si smlouvání s trpaslíky, po boku elfů se naučíš stopovat zvěř a s hrdiny budeš trénovat boj na blízko, který potom využiješ při boji s nestvůrami.

Nevadí, že neznáš svět Zaklínače, stačí, že máš fantazii a chuť poznat nový svět.

Chceš o světě Zaklínače vědět víc?

Svět Zaklínače, ve kterém se náš táborový příběh odehrává, je středověký fantasy svět, kde žijí pospolu lidé, elfové i trpaslíci. Během takzvané Konjunkce sfér se ale na tento svět dostalo i zlo - nestvůry a monstra, která ani mágové nedokážou spolehlivě zničit. V dávných dobách proto stvořili Zaklínače - lidi s vylepšenými schopnostmi. Jsou neuvěřitelně rychlí, v boji s mečem se jim málokdo vyrovná a pomocí upravených očí vidí ve tmě. Pomocí speciálních lektvarů - mutagenů - své schopnosti mohou ještě vylepšit. Živí se zabíjením monster a jsou to za slovo vzatí profesionálové v tomto svém řemesle. V zaklínačské škole se totiž neučí jen bojovat s mečem, ale musí znát i slabiny všech nestvůr a vědět, jak na ně.

Tento svět, ačkoliv je stvořený polským spisovatelem Andrzejem Sapkowskim, je až neskutečně podobný tomu našemu. Proto se v něm můžeme naučit i věci z našeho běžného světa a nebude vadit, že nám je ukazuje elf či trpaslík.

Naučíme tě rozeznávat stopy příšer od neškodné lesní zvěře, zjistit, které rostliny jsou pro monstra jedovaté a běžná zvířata je naopak sníst bez problémů mohou. Naučíš se na ohni připravovat vlastní lektvary, které tě posílí před bojem, péct si vlastní chleba v případě, že se o sebe budeš muset postarat mimo zaklínačskou školu, nebo si postavit nouzový přístřešek na přespání za, klidně i deštivé, noci. Samozřejmě tě ale naučíme bojovat s mečem - i se dvěma!

Příběh tábora

V příběhu tábora Prokletý medailon se budeš po boku hlavních postav - zaklínače a zaklínačky - snažit zjistit, co nebo kdo stojí za tím, že se objevují nové a mnohem nebezpečnější druhy nestvůr. Pomocí tvých nově získaných znalostí a dovedností budeš s ostatními zjišťovat jak a proč se to děje a jak tomu můžeme zabránit.

Spolu s ostatními dětmi se staneš žákem na zaklínačském hradišti. Přiřadíme tě do jedné ze čtyř zaklínačských škol - školy kočky, gryfa, medvěda nebo zmije. V průběhu tábora potom budeš soupeřit s ostatními z jiných škol nejen v trpaslickém fotbale, ale hlavně o to, aby vaše škola byla tou nejlepší ze všech.

Ledová Praha

Celodenní program pro děti v rámci akce "Ledová Praha", kdy se děti podívají do několika pražských muzeí a na netradiční místa a v rámci příběhu pomohou zachránit Prahu.

V Praze se dějí věci!

A nejen dobré, ale i ty zlé. Ku Praze se žene veliké zlo a my ho musíme společně zastavit. K tomu ale potřebujeme udělat naprosto přesně starodávný čarodějný obřad, ke kterému ale naštěstí máme plán a recept. Společně se vydáme do pražských muzeí, najdeme a objevíme potřebné suroviny a snad najdeme i toho, kdo s nám s obřadem pomůže.

Celodenní program pro děti v rámci akce "Ledová Praha", kdy se děti podívají do několika pražských muzeí a na netradiční místa a v rámci příběhu pomohou zachránit Prahu.

Pojeď s námi!