Často kladené otázky

Kde účastníci bydlí?

Účastníci bydlí v chatkách po 2, menší děti potom po 6. V areálu je nové a samostatné sociální zařízení a samozřejmě sprchy. V hlavní budově je pak jídelna a hlavní prostor pro všemožné vyráběcí aktivity, diskotéky a promítání filmů.

Jak se na táboře stravuje?

Strava je pro účastníky tábora zajištěna 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře), snídaně je formou švédských stolů a pitný režim je zajištěn po celý den.

Co všechno zahrnuje cena tábora pro děti?

V ceně je zahrnuta doprava, ubytování, stravování, pojištění a nabitý program. Zároveň non-stop péče našich instruktorů a zdravotníků o Vaše ratolesti, veškerý herní materiál i odměny a ceny, které si děti po táboře přivezou domů na památku.

Moje dítě ještě nikdy na žádném táboře nebylo, je to problém? Jak ho mám na tábor připravit?

Problém to určitě není! Uděláme vše pro to, aby si tábor užili i úplní nováčci.

A jak dítě na tábor připravit? - Určitě je dobré si s ním o táboře povídat a motivovat ho ("Budete tam hrát spoustu suprových her! Poznáš nové kamarády. Jó, kdybych byl/a zase dítě, jel/a bych hned!" apod.). Ujistěte ho, že mu budete posílat pohledy nebo že si budete pravidelně volat. Dobré je také zjistit, jestli dítě vydrží delší dobu bez Vás - např. jestli zvládne školu/školku v přírodě, prázdniny u babičky, přespávačku u kamaráda apod.

Pro jak staré děti tábor je?

Tábor je určen pro děti od 8 do 16 let.

Jak je to s mobilními telefony?

Na tábor telefon neberte. Během programu nebude na něj čas ani prostor. Pokud bude mít dítě mobilní telefon, chytré hodinky nebo jiné elektronické zařízení nepřebíráme za něj zodpovědnost.

Zajišťuje Fantasion speciální diety (např. bezlepkovou, bezlaktózovou apod.)?

Ano, náš kuchařský tým je víc než ochotný vařit bezlepkově, bezlaktózově či vegetariánsky.

Mohu přijet dítě na tábor navštívit?

Raději ne, návštěvy opravdu nejsou doporučené. Rozruší to případné stýskací děti a obecně rodič v průběhu tábora nedělá pro morálku moc dobrotu.

Můžete ale přijet poslední den tábora si dítě vyzvednout nebo se k nám zajet podívat, rádi vám naše středisko ukážeme. :)

Hlídá v noci někdo tábořiště? Zajišťuje Fantasion noční dozor?

Ano, i v noci je minimálně jeden dospělý vzhůru a připraven na cokoliv. S dětmi budeme dělat i jejich hlídky, samozřejmě čas a náročnost hlídání uzpůsobujeme věku dětí.

Jaké kapesné by děti měly na tábor dostat? Budou mít vůbec příležitost si někde nakoupit?

Na táboře budeme mít malý kiosek, který bude jednou za 2 až 3 dny otevřený, tam si můžou děti koupit sladké drobnosti. Určitě se půjde na celodenní výlet, kde bude také možnost si dokoupit větší zásoby ... výše kapesného je ale čistě na vás.

Jezdí na tábor pošta?

Ano, tábor je běžně dostupný pro poštovní služby.

Proč Zaklínač? Co budou děti na táboře dělat? Jak vypadá program pro děti?

Knižní svět zaklínače je sice zdánlivě z jiné doby a z jiného světa, ale i přesto je v mnoha věcech podobný tomu našemu. Najdeme tam mnoho témat, na kterých lze děti učit toleranci, respektu, řádu nebo je připravit na problémy skutečného života. Díky příběhu jejich hrdiny jim můžeme ukázat, že i v dnešní době lze v lese zažít dobrodružství.

Budete tábořiště sdílet ještě s někým, kdo se tábora nebude účastnit? A je možné, že budou tábořištěm procházet i cizí lidé (např. turisté)?

Areál je částečně oplocený a z části je jeho hranicí řeka. Občas kolem projíždí skupinky vodáku, přístup z řeky nemají. Areál je přírodně ohraničen a vstup mají cizí osoby zakázán. Do areálu smí pouze účastníci tábora, zaměstnanci Fantasionu a služby(Pekař, Pošta).

Mají vedoucí, instruktoři a praktikanti ve Fantasionu absolvované nějaké školení/vyšetření, které by je opravňovalo k práci s dětmi? Kdo se může o naše děti starat?

Naši instruktoři jsou školení ohledně výchovy a péče o děti a mládež od zkušených pedagogů a volnočasových pedagogů. Každoročně absolvují školení zdravotnické péče od certifikovaných zdravotníků. Instruktáž je zaměřena na první pomoc a běžné táborové úrazy. Součástí je i vodácké školení včetně záchrany tonoucího. Protože na táboře učíme táborové dovednosti sami, sami si naše instruktory i školíme. Máme ale mezi sebou certifikované vodáky, lezce, samozřejmě zdravotníky a spoustu instruktorů, kteří studují pedagogické školy.

Jak mohu tábor uhradit?

Tábor můžete zaplatit buď celý najednou nebo nejprve zálohu (polovinu částky), kterou později doplatíte.

Je také možné nechat si fakturu vystavit na zaměstnavatele či firmu.

Co všechno zahrnuje cena tábora pro dospělé?

V ceně je zahrnuto ubytování, jídlo 5x denně a nabitý program - ve dne i v noci.

Jak stornovat objednávku?

Odstoupení od smlouvy je třeba zaslat elektronicky společnosti Fantasion na e-mailovou adresu info@fantasion.cz

V případě, že odstoupí od smlouvy Klient, společnost Fantasion vrátí obdržená finanční plnění snížená o storno poplatek do 14 dnů od data obdržení odstoupení. Výše storno poplatku je závislá na datu odstoupení od smlouvy. Odstoupení od smlouvy: výše storno poplatku:

více jak 90 dnů od zahájení akce 0 % 89 – 60 dnů 20 % 59 – 45 dnů 50 % 44 – 30 dnů 70 % 29 – 15 dnů 90 % méně než 15 dnů 100 %

Lze dítě z tábora odhlásit (např. ze zdravotních důvodů)? Do kdy? A vrátíte mi peníze?

Ano, ze závažných zdravotních důvodů je možné přihlášku stornovat, ohledně toho se domlouváme vždy individuálně přes email či ideálně telefonicky.

Je tábor vhodný pro děti, které neovládají češtinu (popř. slovenštinu)? Je možné takové děti na tábor přihlásit?

Ano, dokonce budeme mít na táboře i ukrajisnky a rusky hovořící vedoucí i děti, proto není s cizím jazykem problém. (slovenština je úplně bez problémů.)

Pojištění

Cestovní pojištění včetně pojištění storna je možné sjednat za příplatek. Stačí ho zaškrtnou v přihlášce. Fantasion na základě žádosti Klienta takovéto pojištění zprostředkuje. Sjednáním pojištění Klient vstupuje do přímého smluvního vztahu s pojišťovnou.