O nás

Děláme tábory s nadšením a láskou!

Vytváříme místo, kde ožívá fantazie, a s nadšením a láskou tvoříme tábory plné dobrodružství a akce pro všechny s hravou duší dítěte.

Zní to jako hezký slogan? Pořád to ale zní jako reklamní slogan.

My vám tady rádi popíšeme, jak to myslíme. Pojďte si přečíst něco O nás, o Fantasionu.


Jsme tým mladých lidí, kteří se dali dohromady na táboře, kde jsme se od ostatních odlišovali - rádi jsme vymýšleli a dělali věci navíc pro naše svěřence, trávili jsme s nimi náš volný čas a bavilo nás do noci řešit, jak dětem ozvláštnit program na další den.

Proto jsme se rozhodli založit Fantasion, kde děláme táborový program jinak a dáváme do toho to nejlepší ze sebe.

Věříme, že v každém z nás je malé dítě. A v každém malém dítěti je nepřeberné množství energie! A my máme radost, když můžeme tu energii využít spolu s nimi a moci společně realizovat fantastický svět z našich a jejich představ a snů. V dětech totiž dřímou velcí rytíři a princezny, hrdinové a hrdinky, a my je s nadšením vypustíme do lesa a umožníme jim jimi doopravdy být, aby s naší pomocí tu obrovskou energii mohli vybít. Bojovat ve světě jejich fantazie, ve světě, který jsme všichni jako malí měli ve svých hlavách.
Všichni naši vedoucí mají střípky ze svých malých já stále v sobě, proto jim ve Fantasionu nabízíme prostor se realizovat a malé hrdinky a hrdiny provést světem fantasie po svém boku. Navíc se u toho děti i vedoucí mohou naučit a dozvědět o sobě něco nového.
Tou nejlepší odměnou a naší vizitkou je, když se děti domů vrací nadšené. Chceme, aby si z tábora odvezly především zážitky a nové kamarády, ale i něco nového, co se s námi naučily. Do našich programů proto zapracováváme hry založené na principech zážitkové pedagogiky - aby se děti učily, ale ani si toho v zápalu hry nevšimly.

Pomocí zážitků a her je učíme novým dovednostem, samostatnosti, férovosti a ohleduplnosti ke svým kamarádům, ale i k přírodě.


"Neporazím tvůj strach, ale naučím tě, jak s ním bojovat" - Geralt z Rivie


Co je zážitková pedagogika? A proč si na ní zakládáme?

Věděli jste, že pokud se děti učí něčemu novému ve spojení se silným zážitkem, zapamatují si až čtyřikrát více věcí, než kdyby si ty informace jen vyslechly?

Příkladem může být třeba hodina fyziky. Takový obyčejný učitelský výklad o tepelné výměně vedením či zářením nejspíš příliš silný zážitek nezanechá. Oproti tomu si představte třeba boj s drakem! Tam už nějaký zážitek je - a rozhodně ne slabý. Každý rytíř v brnění bojující s drakem velmi rychle zjistí spoustu užitečných informací: že kovy jsou bohužel velmi dobrý tepelný vodič, že teplo vyzařované ohnivým plamenem je zářivé a poměrně silné a že pokud se ocelový meč rozžhaví do ruda, tak to ještě neznamená, že se taví. Také se rychle dozví třeba i to, že drak není schopen chrlit proud ohně bez ustání, ale čas od času se musí také nadechnout, protože oheň potřebuje ke svému hoření kyslík. Toho momentu se dá skvěle využít k útoku! Rytíř si tak z boje odnese spoustu cenných informací, které je možné ještě podtrhnout tím, že se po souboji s drakem objeví učitel fyziky … ne ještě lépe nějaký hrdina, slavný drakobijec, který všechny proběhlé děje popíše a vysvětlí tak, aby příští souboj s drakem byl už hračka. A přesně takhle funguje učení zážitkem neboli zážitková pedagogika. A přesně tohle chceme na táborech dělat!

Drak v našem logu proto není náhodou. Připomíná nám akci a zážitky, pomocí nichž chceme dětem předat znalosti a vědomosti - oheň, který tvoří druhou část loga.


Naši sponzoři a podporovatelé:

PRAHA 5

FANTASTICON ODKAZ NA STRÁNKY AKCE