Zaklínač - Prokletý medailon

Zažiješ dobrodružství po boku svých kamarádů. Naučíš se střílet z luku, bojovat s mečem, naučíš se i to, jak se o sebe postarat v přírodě. Vyzkoušíš si některá středověká řemesla, jako třeba tehdejší způsob pečení chleba, a vyrobit si vlastní součásti zbroje. Naučíš se, jak v kánoi bezpečně splouvat řeku. Zkusíš si smlouvání s trpaslíky, po boku elfů se naučíš stopovat zvěř a s hrdiny budeš trénovat boj na blízko, který potom využiješ při boji s nestvůrami.

Nevadí, že neznáš svět Zaklínače, stačí, že máš fantazii a chuť poznat nový svět.

Chceš o světě Zaklínače vědět víc?

Svět Zaklínače, ve kterém se náš táborový příběh odehrává, je středověký fantasy svět, kde žijí pospolu lidé, elfové i trpaslíci. Během takzvané Konjunkce sfér se ale na tento svět dostalo i zlo - nestvůry a monstra, která ani mágové nedokážou spolehlivě zničit. V dávných dobách proto stvořili Zaklínače - lidi s vylepšenými schopnostmi. Jsou neuvěřitelně rychlí, v boji s mečem se jim málokdo vyrovná a pomocí upravených očí vidí ve tmě. Pomocí speciálních lektvarů - mutagenů - své schopnosti mohou ještě vylepšit. Živí se zabíjením monster a jsou to za slovo vzatí profesionálové v tomto svém řemesle. V zaklínačské škole se totiž neučí jen bojovat s mečem, ale musí znát i slabiny všech nestvůr a vědět, jak na ně.

Tento svět, ačkoliv je stvořený polským spisovatelem Andrzejem Sapkowskim, je až neskutečně podobný tomu našemu. Proto se v něm můžeme naučit i věci z našeho běžného světa a nebude vadit, že nám je ukazuje elf či trpaslík.

Naučíme tě rozeznávat stopy příšer od neškodné lesní zvěře, zjistit, které rostliny jsou pro monstra jedovaté a běžná zvířata je naopak sníst bez problémů mohou. Naučíš se na ohni připravovat vlastní lektvary, které tě posílí před bojem, péct si vlastní chleba v případě, že se o sebe budeš muset postarat mimo zaklínačskou školu, nebo si postavit nouzový přístřešek na přespání za, klidně i deštivé, noci. Samozřejmě tě ale naučíme bojovat s mečem - i se dvěma!

Příběh tábora

V příběhu tábora Prokletý medailon se budeš po boku hlavních postav - zaklínače a zaklínačky - snažit zjistit, co nebo kdo stojí za tím, že se objevují nové a mnohem nebezpečnější druhy nestvůr. Pomocí tvých nově získaných znalostí a dovedností budeš s ostatními zjišťovat jak a proč se to děje a jak tomu můžeme zabránit.

Spolu s ostatními dětmi se staneš žákem na zaklínačském hradišti. Přiřadíme tě do jedné ze čtyř zaklínačských škol - školy kočky, gryfa, medvěda nebo zmije. V průběhu tábora potom budeš soupeřit s ostatními z jiných škol nejen v trpaslickém fotbale, ale hlavně o to, aby vaše škola byla tou nejlepší ze všech.